Trasa listopad 2019      Edycja 2015      Wykonawcy 2015
 16 października godz. 20:00
IV Memoriał Jona Lorda Trubute Deep Purple & more
Made in Warsaw
 
Goście specjalni
 

Łukasz Jakubowicz - organy Hammonda i inne instrumenty klawiszowe
Współorganizator i kierownik muzyczny koncertu.
Charyzmatyczny organista i pianista rockowy. Znakomity kontynuator stylu Jona Lorda. Założyciel zespołu Panteon. Obecnie klawiszowiec Ani Rusowicz Więcej na www.lukaszjakubowicz.art.pl
 
Robert Kazanowski
 
 
Robert Kazanowski - gitara
 
Ponad 11 lat doświadczenia na scenie i w studiu. Muzyk takich zespołów jak Black&White czy, obecnie, Night Mistress. Główne inspiracje: Satriani, Eric Johnson, Ritchie Blackmore.

 
 
 
 
 
 
 
Błażej "Błarz" Grygiel - gitara basowa

Basista Hellectricity, Zderzenie, Batstab.

 
 
 
 
 
Szymon Pawlak - perkusja
 
Hippocampus.
 

 
Wiktor Jakubowicz
 
Wiktor Jakubowicz - konsoleta
 
Realizacja dźwięku, kierownictwo techniczne i opracowanie akustyczne koncertu.

Doświadczony akustyk i realizator dźwięku. Współpracujący z zespołami Panteon, Zderzenie, PGR i inne. Pracuje przy nagłaśnianiu koncertów, oraz przy produkcji płyt.
 
 
 
Alicja Reszpondek - światła

mimo młodego wieku ma na swoim koncie współpracę z takimi wykonawcami jak Budka Suflera, Bajm, Bracia czy Ania Rusowicz.
 
 
Katarzyna Łaska
 
Katarzyna Łaska - wokal
 
Od 2008 do 2012 roku współpracowała z Jonem Lordem, byłym członkiem grupy Deep Purple śpiewając jako główna wokalistka w "Concerto for Group and Orchestra" m.in. w Polsce, Luksemburgu, Szwajcarii, Niemczech, Korei, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Rosji na Węgrzech, Słowacji oraz we Włoszech i Francji. W 2012 roku ukazała się ostatnia płyta Jona Lorda "Concerto for Group and Orchestra" nagrana w Abbey Road Studio w Londynie, gdzie Kasia Łaska zaśpiewała u boku takich artystów jak Bruce Dickinson, Guy Pratt, Steve Morse, Joe Bonamassa, Steve Balsamo.
 
Grzegorz Kupczyk
 
 
Grzegorz Kupczyk - wokal
 
Wieloletni, najsłynniejszy frontman zespołu Turbo. Z grupą tą nagrał m.in legendarny utwór „Dorosłe dzieci“. Od 1989 roku stoi na czele swojej własnej formacji CETI.  Zaśpiewał wraz z Glenem Hughesem utwór „Burn“ na pamiętnym koncercie Glenna w Warszawie w 2001 r. W 2013 i 2014 r. był gościem specjalnym Memoriału Jona Lorda.
 
Michał Jelonek
 
 
 
Michał Jelonek - skrzypce
 
Polski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, znany głównie jako skrzypek. Członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych. Były członek kieleckiej grupy Ankh. Nagrał płyty zawierające muzykę poważną, pop, folk, rock, metal, hard rock..
Laureat licznych konkursów i festiwali, m.in. Złotego Bączka, czy Jarocin 93. Najlepszy instrumentalista polski według magazynu Tylko Rock (1993), "Rock 94" Siedlce. Rekordzista wśród laureatów Złotego Bączka - statuetki za najlepszy koncert podczas Przystanku Woodstock. Nagrodę zdobył czterokrotnie: w latach 1995, 1996, 2004 i 2010.
Gienek Loska - wokal
 
Zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu X Factor.
Współzałożyciel i wieloletni wokalista blues-rockowego zespołu Seven B. Obecnie lider zespołu Gienek Loska Band
 
Maciej Maxx Koczorowski - wokal.
 
Założyciel oraz lider grupy muzycznej Chainsaw, zaangażowany też we współpracę z grupami Faust, Sirsaw, Butelka, Sibyline, Miecz Wikinga, Doctrine-X
Od 2004 roku należy do sekcji basów Chóru Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
 
 
 
 
Bartosz Kossowicz - wokal
 
Wokalista, kompozytor i tekściarz czołowej polskiej formacji artrockowej QUIDAM. Ma na koncie trzy albumy studyjne i dwa koncertowe. Koncerty QUIDAM zawsze cieszyły się ogromnym uznaniem w Polsce i poza granicami. Zespół wielokrotnie występował jako gwiazda festiwali, gość specjalny w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej i w kraju. W 2011 Bartek zaśpiewał u boku Tony'ego Levina na płycie kanadyjskiej formacji D Project. W tym roku planowany jest pierwszy singiel solowego projektu Bartka - KOSSOVO
 
Piotr Brzychcy
 
Piotr Brzychcy - gitara
 
Gitarzysta zespołu Kruk. Jest twórcą lwiej części repertuaru zespołu i jego niekwestionowanym liderem. Wielokrotnie występował przed gwiazdami pokroju Deep Purple czy Santana. W 2013 i 2014 był gościem specjalnym Memoriału Jona Lorda.
 
 
 
 
Krzysztof Sokołowski - wokal
 
Wokalista zespołu Exlibris i Night Mistress
 
 

 
 
Maciej Bąk - gitara
 
Gitarzysta, producent, współzałożyciel zespołów Letters from silence i Stardust Memories.
 
 
 
 
 Mateusz Grzmiel - wokal
 
Jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie oraz absolwentem Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Związany jest również ze studiem wokalnym Voice And More w Warszawie. Od lat śpiewa i gra na gitarze. Koncertuje w różnorodnych składach jako muzyk sesyjny.

.
Michał Burzymowski
 
Michał Burzymowski - gitara basowa
 
Basista w zespołach Urszuli oraz Ani Rusowicz, wcześniej długoletni współpracownik Lombardu.
 
 
 
 
 
 
 
 
Sławek Kosiński - gitara
 
Gitarzysta zespołu Lombard (2003-2004), Dezire, Uniatowski Project i Urszuli
 
Bartosz Hołownia - gitara (klasyczna)
 
Pomysłodawca i założyciel Kuźni Gitarzystów. Uczył się w klasie gitary w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wychowanek znakomitego gitarzysty Artura Lesickiego, Krzysztofa Barcika oraz wirtuoza gitary klasycznej Leszka Potasińskiego. Współtworzy warszawską grupą popową Ewa Szlachcic & Way No Way. Współpracuje z czołowymi artystami sceny rozrywkowej (Mietek Szcześniak, Krzysztof Kiljański, Dorota Miśkiewicz, Ada Szulc, Aneta Figiel, orkiestry Tomka Szymusia oraz Tomka Filipczaka). Brał udział w nagraniach programów telewizyjnych Taniec z Gwiazdami, X-Factor oraz Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
 
 
Michał Czaplicki -wokal
 
Wokalista zespołu Wild Swing, ostatniej reinkarnacji Panteonu oraz akustycznego projektu Starkers.
 
 
 
 
Adam Panasiuk - wokal
 
Wokalista pierwszego i drugiego Memoriału Jona Lorda.
 
 
 
 
Ksawery Buczkowski - wokal
 
Były wokalista zespołu Panteon. Na co dzień związany z norweską sceną rockową.
Piotr Proniuk
 
Piotr Proniuk - instr. klawiszowe
 
Współpracuje  z Natalią Sikorą, tworząc „Sikora Proniuk Duo”.